58 573 36 10 | KOM.: 510 375 680 biuro@mebledom.com

Czyszczenie mebli tapicerowanych

Meble tapicerowane – obite tkaniną czy skórą ekologiczną dodają ciepła i przytulności, a przede wszystkim są wygodne. Nadają się zarówno do pokoju i jadalni, jak i do biura, czy hotelu.

Ich wadą może być jednak podatność na zabrudzenia, szczególnie, gdy mamy małe dzieci albo trzymamy w domu zwierzęta.

Meble z tkanin powinny być regularnie odkurzane. Ponadto, ta czynność powinna być wykonana przed każdym przystąpieniem do usuwania plam. W zależności od rodzaju tapicerki, zabrudzenia można usuwać wodą lub specjalnymi środkami do tego przeznaczonymi (według zaleceń producenta, po uprzednim sprawdzeniu działania na niewidocznym fragmencie tkaniny).

Uwaga! Nie powinno się czyścić tapicerki fragmentarycznie – w efekcie może powstać nieestetyczny obrys czyszczonego miejsca.

O konieczność zastosowania środka czyszczącego do danego rodzaju tkaniny obiciowej warto zapytać producenta mebla.

Jeśli mebla nie da się wyczyścić samodzielnie, warto zgłosić się do profesjonalnej firmy czyszczącej. Pranie tapicerki polega na zastosowaniu odpowiednich preparatów, które wywabią zabrudzenia, oraz ekstraktora lub odkurzacza piorącego, którym zadaniem jest wydobycie tych zabrudzeń z materiału.

Sposobów na doprowadzenie tapicerki do porządku jest wiele, jednakże najlepszą opcją jest wybór tkaniny obiciowej odpornej na zabrudzenia, o ograniczonym wchłanianiu wody (zapytaj o nią naszego sprzedawcę) – ich czyszczenie jest łatwiejsze (i zdecydowanie – rzadziej konieczne), dzięki czemu nie musimy rezygnować z jasnego koloru na rzecz ich funkcjonalności.