Czyszczenie mebli tapicerowanych

24 kwi 2018 | Blog, Pielęgnacja mebli

Meble tapicerowane – obite tkaniną czy skórą ekologiczną dodają ciepła i przytulności, a przede wszystkim są wygodne. Nadają się zarówno do pokoju i jadalni, jak i do biura, czy hotelu.

Ich wadą może być jednak podatność na zabrudzenia, szczególnie, gdy mamy małe dzieci albo trzymamy w domu zwierzęta.

Meble z tkanin powinny być regularnie odkurzane. Ponadto, ta czynność powinna być wykonana przed każdym przystąpieniem do usuwania plam. W zależności od rodzaju tapicerki, zabrudzenia można usuwać wodą lub specjalnymi środkami do tego przeznaczonymi (według zaleceń producenta, po uprzednim sprawdzeniu działania na niewidocznym fragmencie tkaniny).

Uwaga! Nie powinno się czyścić tapicerki fragmentarycznie – w efekcie może powstać nieestetyczny obrys czyszczonego miejsca.

O konieczność zastosowania środka czyszczącego do danego rodzaju tkaniny obiciowej warto zapytać producenta mebla.

Jeśli mebla nie da się wyczyścić samodzielnie, warto zgłosić się do profesjonalnej firmy czyszczącej. Pranie tapicerki polega na zastosowaniu odpowiednich preparatów, które wywabią zabrudzenia, oraz ekstraktora lub odkurzacza piorącego, którym zadaniem jest wydobycie tych zabrudzeń z materiału.

Sposobów na doprowadzenie tapicerki do porządku jest wiele, jednakże najlepszą opcją jest wybór tkaniny obiciowej odpornej na zabrudzenia, o ograniczonym wchłanianiu wody (zapytaj o nią naszego sprzedawcę) – ich czyszczenie jest łatwiejsze (i zdecydowanie – rzadziej konieczne), dzięki czemu nie musimy rezygnować z jasnego koloru na rzecz ich funkcjonalności.

[wa-wps id=’4261′]

Podróże: Wenecja

Dzisiejszym artykułem otwieramy cykl "Podróże", w którym postaramy się przedstawić najbardziej charakterystyczne style wnętrzarskie z różnych zakątków świata. Przenieśmy się do romantycznej Wenecji – jednego z najsłynniejszych włoskich miast, które słynie z...

Dostawa

Jedyne 180 zł w dowolne miejsce w kraju!

Raty RRSO 0%

Koszyk

Kolory
Możliwość wyboru koloru i tapicerki podczas składania zamówienia lub do ustalenia indywidualnie.
Zamów bezpłatne próbki kolorów korzystając z FORMULARZA

Sprzedajemy na raty

Akceptujemy płatności elektroniczne

Nadal szukasz?

Zadzwoń do nas i zapytaj o dostępność produktu lub dowolnej konfiguracji.
Każdy produkt jest dostępny w szerokiej palecie wybarwień oraz dużej liczbie opcji materiałów tapicerskich.

Pamiętaj, jesteśmy producentem, więc możesz liczyć na najniższe ceny wysokiej jakości produktów.