58 573 36 10 | KOM.: 510 375 680 biuro@mebledom.com

Podróże: Wenecja

Dzisiejszym artykułem otwieramy cykl „Podróże”, w którym postaramy się przedstawić najbardziej charakterystyczne style wnętrzarskie z różnych zakątków świata.

Przenieśmy się do romantycznej Wenecji – jednego z najsłynniejszych włoskich miast, które słynie z niezwykłego położenia – znajduje się w Zatoce Weneckiej i posadowione jest na ponad 100 wyspach.

To malownicze miasto było niegdyś potęgą handlową Morza Śródziemnomorskiego. Zewsząd spływały do niej bogactwa. Styl wenecki jest więc  połączeniem kilku styli – jest mieszanką elementów gotyckich, bizantyjskich i osmańskich, z dodatkiem typowych cech włoskiego klasycyzmu.

Charakterystyczne w weneckich wnętrzach jest zamiłowanie do przepychu (w wytwornym wydaniu). Są bardzo dekoracyjne, nie brakuje w nich nasyconych, głębokich kolorów, ciekawych struktur ścian i eleganckich mebli.

Wyjątkowy klimat Wenecji można odtworzyć, aranżując wnętrze domu w tym klasycznym, ale i luksusowym stylu.

Meble w stylu weneckim są duże, rzeźbione, z wysokiej jakości drewna. Krzesła charakteryzują się eleganckimi obiciami. Warto je łączyć z klasycznymi, prostymi meblami.

Decydując się na urządzenie pomieszczeń w stylu weneckim, nie możemy zapomnieć o detalach, takich jak lustra, szklane żyrandole, świeczniki czy wazony.

W kolejnej podróży wnętrzarskiej wybierzemy się do Skandynawii.