Okrągły stół rozkładany – praktyczna elegancja

10 mar 2020 | Blog, Inspiracje

Okrągły stół – symbol porozumienia oraz dobrych intencji, w salonie czy jadalni jest nie tylko miejscem spotkań towarzyskich czy celebrowania rodzinnych posiłków, ale też niewątpliwie eleganckim  elementem wystroju.

Dlaczego warto postawić na okrągły, rozkładany stół?

  1. Ustawny

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary w wersji złożonej (w naszym sklepie okrągłe stoły występują aż w czterech wariantach średnicy) – sprawdzi się w małym pomieszczeniu – salonie, jadalni…

Ponadto, wybierając model na jednej nodze, możemy sprawić optyczne wrażenie zaoszczędzenia przestrzeni. Pod taki stół można bez problemu wsunąć krzesła – dowolną (w granicach rozsądku), nawet nieparzystą ich ilość, zatem odpada kwestia przechowywania krzeseł, które również zabierają sporo miejsca.

Rada: Aby wiedzieć, czy stół wraz z krzesłami w wersji złożonej nie zabierze nam zbyt wiele potrzebnej przestrzeni,  wymierzmy co najmniej 80 cm wokół stołu – przyjmuje się, iż tyle właśnie miejsca potrzebuje przeciętny użytkownik, aby odstawić krzesło oraz swobodnie zasiąść przy stole.

  1. Pojednawczy

Żaden z zaproszonych gości nie siedzi bokiem do innego, wszyscy twarzą do siebie. Każdy może czuć się równie ważny, a przede wszystkim – nikt nie siedzi na rogu 🙂 W takich warunkach miło przebiegnie nie tylko partyjka pokera, ale i „trudna” rozmowa.

  1. Uniwersalny, ponadczasowy

Od wielu lat chętnie wybierane rozwiązanie zarówno do klasycznego, jak i do nowoczesnego wnętrza.

  1. Bezpieczniejszy

…od ich kwadratowych odpowiedników – zwłaszcza dla dzieci – bo pozbawione ostrych krawędzi.

  1. Praktyczny

Na co dzień niepozorny, aczkolwiek funkcjonalny stolik, zawsze gotowy do przyjęcia sporej ilości gości. Stół o średnicy 90 cm, za pomocą prowadnic synchronicznych, potrafi swobodnie i bezpiecznie przetransformować się w super mebel o długości 225 cm, natomiast rozkładając mebel o średnicy 150 cm uzyskujemy ponad 2,5 m. solidnego blatu (3 dodatkowe wkładki).

Okrągłe stoły rozkładane są niezwykle funkcjonalne, a dzięki niewielkim wymiarom w wersji złożonej oraz przeróżnym sposobom wykończenia sprawdzą się w każdym wnętrzu.

[wa-wps id=’4261′]

Czyszczenie mebli tapicerowanych

Meble tapicerowane - obite tkaniną czy skórą ekologiczną dodają ciepła i przytulności, a przede wszystkim są wygodne. Nadają się zarówno do pokoju i jadalni, jak i do biura, czy hotelu. Ich wadą może być jednak podatność na zabrudzenia, szczególnie, gdy mamy małe...

Podróże: Wenecja

Dzisiejszym artykułem otwieramy cykl "Podróże", w którym postaramy się przedstawić najbardziej charakterystyczne style wnętrzarskie z różnych zakątków świata. Przenieśmy się do romantycznej Wenecji – jednego z najsłynniejszych włoskich miast, które słynie z...

Dostawa

Jedyne 180 zł w dowolne miejsce w kraju!

Raty RRSO 0%

Koszyk

Kolory
Możliwość wyboru koloru i tapicerki podczas składania zamówienia lub do ustalenia indywidualnie.
Zamów bezpłatne próbki kolorów korzystając z FORMULARZA

Sprzedajemy na raty

Akceptujemy płatności elektroniczne

Nadal szukasz?

Zadzwoń do nas i zapytaj o dostępność produktu lub dowolnej konfiguracji.
Każdy produkt jest dostępny w szerokiej palecie wybarwień oraz dużej liczbie opcji materiałów tapicerskich.

Pamiętaj, jesteśmy producentem, więc możesz liczyć na najniższe ceny wysokiej jakości produktów.